אודות

נעים מאד, שמי נילי דור האלה.

לצד היותי בעלת תואר בפסיכולוגיה שעוסקת בהנחיית קבוצות לנשים קרוב ל-30 שנה, למדתי אינספור קורסים בתחומי הטיפול, האימון וההנחיה וצברתי ניסיון מקצועי רב בשטח רב בתחום של התמודדות עם משבר ופוסט טראומה, התפתחות אישית, העצמה ופיתוח מנהיגות נשית.

פיתחתי שיטה מיוחדת לעבודה רגשית המבוססת על שימוש במשאבים הטבעיים של הגוף לפורקן רגשות כואבים והפכתי למומחית בתחום של תרפייה ואימון צחוק.

אני תמיד חובשת את הכובע של תלמידה, מתאמנת, מטופלת ומשתתפת בסדנאות ומחוייבת להתפתחות ולצמיחה שלי מתוך ידיעה שככל שאני גדלה יותר ומתגברת על חסמים פנימיים וחיצוניים כך אני יכולה לתת יותר ערך לנשים אחרות וללוות אותן כשהחיים מאתגרים אותן.

מה שהכי מעניין אותי זה לרכוש ידע וכלים מעשיים ופשוטים ליישום לנסות אותם על בשרי ואת אלה שמוכיחים את עצמם מיד להעביר הלאה – לכל מי שיכולה להיתרם מהם ובעזרתם לשנות את חייה. כל הידע והכלים שאני מלמדת נבדקו על ידי. המוטו המרכזי שלי הוא שאני מלמדת רק את מה שחוויתי על בשרי או את מה שאני עדיין צריכה ללמוד בעצמי.

מי שמכיר את סיפור חיי, יודע שלא תמיד ליקקתי דבש. נהפוכו. חיי רצופים משברים, טראומות, נתקים רגשיים וכואבים ולא פעם אני עצמי נתקעת וחשה חסומה ומדשדשת במקום.

בחיי נכנסתי להרבה מאד בורות אפלים והצלחתי לצאת מהם ולחזור לחיים מלאים.

אם רק לציין כמה מהבורות האלה מחיי הבוגרים:

בשנת 1997 צללתי לדיכאון קליני עמוק והצלחתי לצאת ממנו אחרי שנה, ללא תרופות, ללא טיפול וללא נפילה לאלכוהול וסמים. היום אני יודעת שזו אחת המתנות הכי גדולות שקיבלתי בחיי. אני כבר לא מפחדת להרגיש את הנורא מכל.

בשנת 2006 עברתי שלוש טרגדיות אחת אחרי השניה – בתוך פחות מחצי שנה איבדתי את אחי וגיסתי בתאונת מטוס, "ביליתי" תחת ההפגזות שהיו על עירי חיפה שהשליכו כמובן על התפקוד האישי והעסקי, ומיד אחרי המלחמה איבדתי את אימא שלי למחלת הסרטן. בזכות ההסכמה להרגיש ולעבור דרך הכאב ולהיעזר בכל הכלים שעמדו לרשותי להתמודדות עם הרגשות הכואבים, הצלחתי להשתקם ולחזור לתפקד ולנהל אורח חיים מלא הכולל גם את היכולת לשמוח, לאהוב, ולהגשים את חלומותיי.

בשנת 2013 לאחר עשרות שנים של כאבים משבשי חיים ומשביתי תפקוד ושמחה אובחנתי עם מחלה כרונית בשם אנדומיטריוזיס. למרות המגבלות שהמחלה מציבה בחיי בחרתי להמשיך לחיות, לעבוד ולנהל את העסק שלי ולממש את עצמי והשליחות שלי בעולם ביחד ולצד ההתמודדות עם המחלה והשלכותיה על חיי האישיים והעסקיים.

בשנת 2014 אבי התאבד. למרות הטלטלה הרגשית, ואולי דווקא בגללה, חזרתי תוך שבועיים להמשיך וללמד על רגשות מתוך דוגמא אישית של התמודדות עם כאב בזמן אמת. ויזמתי את כנס "באנו חושך לחבק" על מנת לתת כלים והשראה למי שמתמודד עם מצבי משבר וטראומה.

וזה רק מהתקופה האחרונה. כך ש"זכיתי" יותר מפעם אחת לטעימה של טלטלות רגשיות וזה מבלי להזכיר את הילדות המוקדמת ושנות נעוריי שרבויים בסיפורים כואבים.

אני כבר לא "בשוק, הלם, המומה" כשמגיע עוד אתגר כואב לחיי, אני כבר למודת ניסיון ויודעת ש…כגודל הכאב גודל העוצמה שלי. או כמו שאמר אברהם ליפשיץ, "לא בונים סמיטריילר בשביל לסחוב מכסחת דשא".

ככל שאני גדלה ומתפתחת ומאירה יותר אני מטילה יותר צל ונדרשת להיפגש עם עוד חלקים אפלים שבי. אני מבינה שכל פעם אני מוזמנת לעוד סבב של "מסע הגיבורה" שאת חלקו אני עושה בעזרת אחרים ואת חלקו אני עוברת לבד רק בשביל לשוב עם בשורות ומתנות נוספות לנשים שמזמינות אותי ובשלות לקבל את ההדרכה שלי המאופיין ביכולת לראות את הפוטנציאל ואת הדרך למימושו על ידי תיקון והעצמה תוך כדי תנועה, היכולת להבין את הזולת לשקף ולשתף ולפשט את הדברים ולהבנות תהליכים.

לשמחתי, אני תמיד מוצאת דרכים יצירתיות להתחבר לעצמי ולשמחת החיים שלי למרות הכל ואף על פי כן. יש בי כוחות פנימיים ותעצומות נפש ורצון עז לחיות ולמצות את הכי טוב שניתן מהחיים וגם כשאני נופלת לבורות חשוכים אני תמיד מוצאת את הדרך החוצה בחזרה אל האור. ויודעת שבכך סוללת את הדרך גם לאחרות.

אני הכי נהנית לעזור לנשים שבאו עם רקע וסיפור חיים מורכב, כואב וטראומתי, שמכירות בתעצומות הנפש שלהן ויודעות שכל הסבל לא היה לשווא, להתחבר לפוטנציאל הגבוה שלהן ולממש אותו. ועוזרת להן לתרגם את סיפור החיים לשליחות חיים מתגמלת ומשפיעה לטובה.

החיבור לכאב הוא בעיני "מתנה מופלאה בתחפושת". כי יש לכאב תפקיד חיוני בחיבור לרצון האמיתי שלנו, למהות הפנימית ולהשראה שלנו בעולם.

מזמינה אותך לצאת ביחד איתי למסע הגיבורה של חייך.

לפרטים נוספים מוזמנת לפנות אלי במייל:  joytemple@012.net.il

736818_10151349325798817_176890791_o

באהבה

נילי דור האלה

 


תגובות

אודות — 5 תגובות

 1. נילי בוקר טוב,

  אני רוצה להתרשם לקורס תרפיה וצחוק . הייתי רוצה לדעת מתי הקורס הקרוב ימי הקורס ועלות הקורס. אודה לך עם תוכלי לחזיר לי תשובה.

  בברכת יום מלא הפתעות נפלאות.
  גבריאלה

 2. גבריאלה היקרה,

  תודה על פנייתך ועל בקשתך להצטרף לקורס שלנו.

  יש לנו קורס שנפתח ב-2.12.2010 בתל-אביב.

  תוכלי למצוא את כל הפרטים אודות הקורס – בעמוד הבא:
  http://www.laughtertherapy.co.il/course-ly-101/

  ביום חמישי הקרוב 25.11.2010 יש לנו מפגש חשיפה לקראת הקורס בתל-אביב:
  http://www.laughtertherapy.co.il/introduction-workshop/

  אשמח לענות לך על כל שאלה נוספת בטלפון: 04-8323708

  בברכה מחוייכת,
  נילי דור האלה

 3. כתבת ממש יפה. מרגש. בהיר
  ומבהיר גם עבורי כמה חלקים. תודה

 4. תודה רבה איריס יקרה
  אני שמחה שנולדה בתוכך בהירות
  רק מעצם הקריאה.
  תבורכי,
  חיבוק

 5. שלום נילי יקרה
  לפני המון שנים, נפגשנו במפגש נשים, במשהו שקראת לו … עם פיות שאת יצרת בעמק יזרעאל. הגעתי "בטעות".
  המפגש לא היה על שום פייה ואת התנצלת ואמרת שנעשה משהו אחר במקום. שם התחיל משהו חדש לקרות בחיי בזכותך, נתת בידי כרטיס של פסיכולוגית בשם ליאורה זומר. אם תרצי לשמוע עוד, אשמיע. אם את יודעת על מה אני כותבת, אז זה בכלל מעניין.
  בכל מקרה, פגשתי בזוג פרופסורסקי לפני שבועיים והם, בדרכם, מספרים לי עלייך והבנתי שזה כבר לא במקרה ושכדאי שנשוחח אולי.
  בהוקרה
  דלית גרוסי בר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *